Общинска избирателна комисия Казанлък
РЕШЕНИЕ
№ 159
Казанлък, 30.10.2023
ОТНОСНО: Жребий по чл.454, ал.4 от Изборния кодекс
МОТИВИ:
„Информационно обслужване“ АД подаде информация на ОИК- Казанлък, че има двама кандидати за общински съветници, предложни от листата на ПП ИТН с еднакъв брой предпочитания (преференции) – Николай Русенов Колев, регистриран в листата под № 102 и Христомир Цветков Видолов, регистриран в листата под № 105. За всеки от двамата кандидати има отбелязани 71 броя преференции. Съгласно разпоредбата на чл. 454, ал.4 от Изборния кодекс при наличието на тази хипотеза редът им в списъка се определя от общинската избирателна комисия чрез жребий, проведен в присъствието на заинтересованите кандидати и представители на партията.
В присъствието на упълномощеният представител на ПП ИТН – Живка Железова и двамата кандидати, ОИК - Казанлък проведе жребий. Лицето, теглещо жребия е Спас Спасов – член на ОИК - Казанлък от квотата на КП ПП – ДБ. Изтегленият кандидат за общински съветник е № 102 Николай Русенов Колев.
На основание на чл.87, ал.1, т.34 от Изборния кодекс и след проведен жребий между двамата кандидата по реда на чл.454, ал.4 от Изборния кодекс, Общинска избирателна комисия Казанлък
РЕШИ:
Определя поредността на двамата кандидати в списък А на кандидатите за общински съветници, предложени от листата за общински съветници на ПП ИТН, както следва:
№ 102 Николай Русенов Колев
№ 105 Христомир Цветков Видолов
Решението подлежи на обжалване пред Централната избирателна комисия в тридневен срок от обявяването му.
Председател: Здравко Красимиров Балевски
Секретар: Левент Байрамов Палов
* Публикувано на 30.10.2023 в 16:24 часа
| Пон | Вт | Ср | Чет | Пет | Съб | Нед |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
| 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
| 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
| 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
| 29 | 30 | |||||
относно: Обявяване на обобщените резултати от гласуването от произведения на 17 ноември 2024 г. местен референдум в Община Казанлък с въпрос: „Подкрепяте ли община Казанлък да получи и ползва безвъзмездно имот – частна държавна собственост „Дом паметник“ на връх Бузлуджа за 10 години?“
относно: Обявяване край на гласуването от произведения на 17.11.2024 г. местен референдум в Община Казанлък
относно: Предложения за промяна в състав на СИК от квотата на ПП „Има такъв народ“.